مصاحبه اختصاصی دبیرخانه جشنواره فضای مجازی، رسانه و نشریات مکتوب با دبیران مناطق دانشگاه


دبیرخانه جشنواره دوشنبه 24 دی 1397 ساعت 15:16:0 226 مشاهده

مصاحبه با دکتر جاودان؛ دبیر منطقه هشت دانشگاه و رئیس واحد استانی هرمزگان

به نظر شما چگونه می توان مهارت را در دانشگاه خلق کرد؟

به نظر بنده احصای نیازهای موجود بر اساس آمایش جغرافیایی، قومی، سرزمینی  و تلاش برای شناسایی علمی و کارشناسی شده و در نهایت تدوین و تهیه سرفصل های بروز و مناسب نیاز جامعه و بازار کار از مواردی است که می توان با تمسک به آن ها مهارت را در دانشگاه خلق کرد.

  

راهکارهای نیل به دانشگاه نسل سومی کارآفرین از منظر شما چیست؟

ارتباط سازنده و پویا با دیگر سازمان ها و نهادها و افراد متخصص، صاحبنطر و خبره و دریافت ایده جهت تدوین برنامه های درسی و شغلی مورد نیاز در راه رسیدن به دانشگاه کارآفرین موثر می باشد.

 

  نقش فضای مجازی در تجاری سازی طرح های فناورانه دانشجویان و مدرسان؟

 با توجه به یکی از مهمترین ویژگی های عصر حاضر (دنیای مجازی و الکترونیکی) می باید دانشگاه از طریق دریافت ایده ها و تشویق افراد به ایده پردازی و ارائه ایده کلیه افراد، از طریق ایجاد یک شبکه وسیع بین گروه های مختلف از جمله کارخانه داران، سرمایه گذاران و افراد علاقه مند در تجاری سازی ایده های ایده پردازان تلاش کنیم.

 

 

اهمیت نشریات دانشجویی در بازتاب اندیشه ها و تفکرات مهارتی و علمی دانشجویان علمی کاربردی از دیدگاه شما چگونه می باشد؟

نشریات دانشجویی به عنوان یکی از عوامل موثر در تشویق و انتشار ایده های خلاقانه می تواند نقش به سزایی دارد

 

 

چگونه می توان از ابزارهای نوین رسانه ای، هنری و نشریات در تحقق اهداف مهارتی دانشگاه استفاده کرد؟

 یکی از مهمترین راه های استقبال مردم جامعه و اصلاح شیوه فکری آنان اعم از والدین و فرزندان استفاده از تبلیغات جذاب، هنری و مناسب با بینش و منش افراد می باشد که در صورت محقق شدن این امر می توان اهداف مهارتی دانشگاه را عملی نمود؛  به این معنا که دانشگاه باید بیش از پیش به این موضوع مهم توجه ویژه ای داشته باشد.

 

 نقش فضای سایبری و فضای مجازی در ترویج فرهنگ مهارتی چگونه است؟

 فضای سایبری و مجازی یکی از مهمترین عوامل هدایت کننده افراد از جمله نسل نواندیش و نوجوان می باشد.  بنابراین ترویج فرهنگ مهارت آفرینی، خوداشتغالی، افزایش مهارت و تمایل به کار کردن و خودگردانی نقش مهمی دارد که نیازمند توجه بیشتر مسئولان و دست اندرکاران این حوزه  می باشد.


فایل های ضمیمه